Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Lodówka Side by Side – idealna opcja do biura?

Dom Data publikacji - 22 sierpnia 2022 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
Lodówka Side by Side

Lodówka to coś, czego nie może zbraknąć w żadnym nowoczesnym biurze. Wielu właścicieli firm, wybierając swoje chłodziarki, decyduje się na niewielkie urządzenia typu mini-barek lub lodówka cube. To oczywiście dobre wyjście w sytuacji, kiedy zespół naszych pracowników jest niewielki, jednak co wtedy, jeśli nasze przedsiębiorstwo zrzesza większą liczbę osób? W takim wypadku dobrym wyjściem może okazać się lodówka Side by Side. Co warto o niej wiedzieć, zanim postawimy na to rozwiązanie w naszej firmie? Jakich opcji nie może w niej zabraknąć, a jakie mogą okazać się zbędne?

Jak pojemna powinna być lodówka biurowa?

W obecnych czasach wielu z nas spędza w pracy długie godziny. Biura to nie tylko miejsca, gdzie zarabiamy pieniądze i powinien o tym pamiętać każdy dobry szef czy manager. Ilość czasu spędzanego w pracy sprawia, że nasi pracownicy będą musieli przygotowywać sobie posiłki w biurze, więc sprzęty, takie jak lodówka czy mikrofalówka, będą wręcz koniecznością.

Jak pojemna powinna być lodówka, z której będą korzystali nasi pracownicy? Bardzo często spotykaną opcją w wielu biurach są niewielkie chłodziarki sześcienne. Ich pojemność sprawia, że świetnie nadają się do przechowania napojów, ale umieszczenie tam czegoś innego będzie dużo cięższym zadaniem. Ta opcja będzie też zdecydowanie nieodpowiednia dla tych miejsc pracy, gdzie pracowników jest sporo.

Przyjmuje się, że lodówka dla jednej osoby powinna mieć pojemność w okolicach 120 litrów, a każda następna osoba powinna dysponować przynajmniej 30 dodatkowymi litrami. Przykładowo, zgodnie z tym schematem, pojemność chłodziarki przeznaczonej dla czterech domowników wyniesie niewiele ponad 200 litrów. Należy jednak zaznaczyć tutaj pewne istotne kwestie. Po pierwsze – są to pewne założenia, które mogą różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb. Po drugie – w tym szacunku wzięto pod uwagę pojemność lodówki w domu, gdzie przygotowywanie posiłków wygląda zupełnie inaczej niż w miejscu pracy. W biurze pracownicy najczęściej korzystają z gotowych dań lub prostych półproduktów, które mogą szybko i bezproblemowo przygotować w trakcie przerwy.

Przy wyborze lodówki biurowej najlepiej będzie zasugerować się tym, jak wiele naszych pracowników korzysta z przygotowywania sobie posiłków w pracy. Może przecież zdarzyć się też tak, że większość z nich postawi na catering lub inną formę jedzenia na wynos i w takiej sytuacji duża lodówka również może mijać się z celem, podobnie jak w przypadku niewielkich firm. Jeśli jednak liczba naszych pracowników jest duża i każdy z nich ceni sobie możliwość przyrządzenia posiłku podczas przerwy – będziemy potrzebowali lodówki, która będzie w stanie pomieścić dania  i półprodukty dla nich wszystkich. Dobrą opcją będzie wtedy lodówka Side by Side, czyli prawdziwa królowa pojemności.

Lodówka Side by Side – co to znaczy?

Lodówka Side by Side to zupełnie inne rozwiązanie niż chłodziarki spotykane w większości kuchni, niezależnie czy mówimy tutaj o kuchniach domowych, czy o tych umiejscowionych w biurach i innych zakładach pracy. Ich najbardziej wyróżniającą się cechą jest nietypowy rozstaw drzwi. Taka lodówka jest podzielona na dwie części usytuowane obok siebie – jedną z nich jest komora chłodząca, drugą natomiast zamrażarka. Warto zwrócić uwagę też na jej komfortowe otwieranie, które może nasuwać skojarzenia z uchylaniem drzwi w szafach lub bramach wjazdowych.

Lodówka Side by Side – wymiary

Podstawową rzeczą, jaka rzuca się w oczy, kiedy patrzymy na lodówki typu Side by Side, jest ich niecodzienny rozmiar. Klasyczna lodówka z zamrażalnikiem na dole z całą pewnością nie zaoferuje nam takiej przestrzeni, jak modele Side by Side. Tego typu urządzenia są przeważnie nieco niższe, jednak ich szerokość będzie znacznie większa. Standardowa pojemność tych modeli to około 400 litrów, co jest imponującym wynikiem, który pozwoli zmieścić tam posiłki dla wszystkich pracowników.

Pamiętajmy jednak o tym, że wraz z większą pojemnością lodówki Side by Side, wymiary urządzenia także będą odpowiednio większe. Jeśli więc nasze biurowe pomieszczenie gospodarcze czy kuchnia są nieduże, ale w dalszym ciągu potrzebujemy chłodziarki dla większej ilości pracowników, można przemyśleć umiejscowienie takiej chłodziarki w innym pomieszczeniu.

Lodówka Side by Side do biura – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze lodówki Side by Side warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą z nich będzie to, co powinno być jedną z najważniejszych kwestii dla każdego przedsiębiorcy, czyli optymalizacja kosztów. Dwudrzwiowe chłodziarki z zasady będą pobierały nieco więcej prądu niż mniejsze modele, więc tym bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na klasę ich energooszczędności.

Kolejną kwestią jest design i kolor urządzenia, gdyż każde dzisiejsze biuro powinno być nowoczesne nie tylko ze względu na panujące tam zasady i atmosferę pracy. Lodówka Side by Side czarna lub biała będzie bezpiecznym wyjściem, jednak jeśli w naszym biurze dominują ciepłe, pastelowe barwy, na rynku znajdziemy też takie modele, które będą mogły się tam wpasować.

Materiał powstał we współpracy z Samsung

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?