Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Nowoczesny ogród – jak go zaaranżować?

Ogród Data publikacji - 5 września 2021 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
ogród nowoczesny


Ogród nowoczesny nie lubi zbędnych ozdób i dekoracji. Jest prosty czasami wręcz surowy. Nie można również zapomnieć o tym, że jest praktyczny i wygodny. Jak zaaranżować nowoczesny ogród, by cieszyć się przestrzenią?

Porządek i harmonia

Ogród nowoczesny charakteryzują proste linie, umiłowanie porządku i brak roślin, które rosną w niekontrolowany sposób. W tym ogrodzie praca jest prawdziwą przyjemnością, jest ograniczona do minimum, gdyż jego właściciele cenią przede wszystkim odpoczynek na łonie natury.

Trawnik, którego ramy wyznaczają żwirowe rabaty to cecha charakterystyczna ogrodów nowoczesnych. To właśnie dzięki nim praca w ogrodzie jest tak bardzo ograniczona.

Trawnik w nowoczesnym ogrodzie nie ma cech łąki kwietnej, gdzie rośliny kwitną, przekwitają i żyją własnym życiem. Nowoczesny trawnik może spokojnie konkurować z idealnym polem golfowym. Trawa jest zielona, przycięta, a ziemia wyrównana.

Uzupełnieniem idealnego trawnika są żwirowe alejki. Wykorzystanie kolorowego żwiru pozwala na stworzenie barwnych i ciekawych kompozycji, które dodatkowo można urozmaicić roślinami kwitnącymi umieszczonymi w interesujących donicach. Sprawdzą się pelargonie, petunie czy kompozycje z ozdobnymi trawami.

Jak wybrać rośliny do nowoczesnego ogrodu?

Ogród nowoczesny lubi rośliny, które można formować. Geometryczne kształty wprowadzają porządek do ogrodu. Kule czy wielościany, które są utworzone z krzewów lub drzew wyglądają bardzo widowiskowo.

Bukszpan, hortensje czy czosnek ozdobny naturalnie wpisują się w stylistykę nowoczesnego ogrodu. Bardzo często wykorzystywane są trawy ozdobne. Ich kępy posadzone w symetrycznych odstępach tworzą kolorowe kompozycje, które wprowadzają element dzikiej przyrody.

Drzewa, które wpisują się w nowoczesny ogród często pojawiają się w formie solitera. Wyeksponowane drzewo jest główną dekoracją przestrzeni. To ono zwraca na siebie uwagę i podkreślą charakter ogrodu. Najczęściej wybierane są drzewa, które zachwycają kolorem liści lub kształtem. Perukowiec, grab kolumnowy, wierzba japońska czy klon czerwony to rośliny, które wyglądają niezwykle efektownie.

Miejsce odpoczynku

Ogród nowoczesny to przede wszystkim miejsce relaksu. Właściciele nowoczesnych ogrodów przykładają duża wagę do stworzenia komfortowego miejsca do biesiadowania.

W nowoczesnym ogrodzie idealnie będą wyglądały meble z technorattanu. Jest to materiał, który jest odporny na warunki atmosferyczne więc z powodzeniem można meble ustawić nawet pod gołym niebem, gdzie będą stały aż do końca sezonu.

Meble z technorattanu są duże i wygodne. Można zaaranżować ogród, gdzie są fotele lub całe sofy, które pozwalają wygodnie poczytać książkę, poopalać się a nawet zdrzemnąć. Ciekawym elementem mebli są również bujane fotele. Nowoczesne „jaja” są idealne do odpoczynku.

W nowoczesnym ogrodzie miejsce wypoczynku można zaaranżować na trawie, ale również interesująco i wygodnie będzie na tarasie, który jest zadaszony i chroni przed mocnym słońcem.

Taras może być wykonany z kamienia naturalnego. Świetnie sprawdzi się piaskowiec, granit czy porfir. Coraz częściej na podłoże wykorzystywany jest również beton, który jest bardzo modny.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?