Strona główna
Multimedia
Tutaj jesteś

Jaki odkurzacz myjący podłogi wybrać?

Multimedia Data publikacji - 7 września 2021 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
odkurzacz myjący podłogi


Odkurzacz to jedno z podstawowych i najczęściej eksploatowanych urządzeń w każdym domu. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, czyli takiego, który będzie czyścił skutecznie, a jednocześnie zapewni wysoki komfort podczas sprzątania.

Czym jest odkurzacz myjący podłogi?

Odkurzacz tego typu to urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala sprzątać na dwa sposoby: na sucho i na mokro. Poza tym, taki odkurzacz przyda się nie tylko do odkurzenia, czy zmywania podłóg, a umożliwi również pranie kanap i dywanów, co jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Zwykle proces sprzątania wygląda tak, że najpierw zamiatamy lub odkurzamy, a dopiero później wyjmujemy mopa i myjemy nim podłogi. Natomiast jeśli posiadamy odkurzacz myjący, to możemy zrobić jedno po drugim, po prostu zmieniając tryb działania w odkurzaczu. Niektóre z odkurzaczy myjących podłogi mają nawet funkcje odkurzania i mycia podłóg w tym samym momencie, co jest ogromną oszczędnością czasu i wysiłku.

Zaletą odkurzacza myjącego podłogi jest dodatkowo fakt, że to tak naprawdę urządzenie 2 w 1 i nadal możemy korzystać z funkcji odkurzania i mycia oddzielnie. Odkurzanie na sucho nie różni się niczym od tego, które oferuje tradycyjny odkurzacz, a więc jest to po prostu zasysanie kurzu i odkładanie go w specjalnym pojemniku, który musimy raz na jakiś czas opróżnić. Jeśli jednak chcemy skorzystać z odkurzania na mokro, to zwykle wystarczy doczepić zbiornik z wodą w przeznaczone do tego miejsce, założyć nakładkę z mikrofibry na podstawę szczotki i uruchomić odpowiedni tryb działania. Niektóre modele posiadają wbudowany zbiornik na wodę, który podaje wodę do szczotki po włączeniu określonego trybu. Szczotka do mycia podłóg jest zwykle wielokrotnego użytku, a po kilku użyciach wystarczy ją wyprać.

Dlaczego warto kupić odkurzacz myjący?

Odkurzacz tego typu to przede wszystkim skuteczne czyszczenie, wygoda i oszczędność czasu z uwagi na wielofunkcyjne działanie. Najlepszym, choć drogim, rozwiązaniem jest wybór odkurzacza myjącego pionowego, bo zapewnia on najwyższy komfort użytkowania. Taki odkurzacz posiada zwykle niewielką stację dokującą (do ładowania i przechowywania), a jego działanie jest bezprzewodowe.

Najważniejsze zalety odkurzaczy myjących podłogi:

1. Skuteczność czyszczenia. Okazuje się, że zbieranie kurzu metodą mokrą jest o wiele skuteczniejsze niż metodą suchą. Oznacza to, że odkurzając na mokro, pozbędziemy się kurzu na dłużej. Zmywanie podłóg za pomocą odkurzacza myjącego jest również o wiele skuteczniejsze od robienia tego metodą ręczną czy z użyciem mopa.

2. Oszczędność. Odkurzacze tego typu są bardzo energooszczędne i zużywają mniej energii na odkurzanie od tradycyjnego odkurzacza, a jednocześnie mniej wody na mycie niż wymaga mop.

3. Szybkie sprzątanie. Z uwagi na wielofunkcyjność i tryb dwa w jednym jesteśmy w stanie wykonać tę samą pracę dwa razy szybciej.

4. Przechowywanie. Odkurzacze tego typu są zwykle poręczne i łatwe w przechowywaniu, a dodatkowo możemy pozbyć się z mieszkania mopa, bo nie będzie nam już potrzebny.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?