Jasne meble, przeszklone witryny i stylizowane abażury to podstawowe wyznaczniki kuchni w stylu angielskim. Elegancko i przytulnie – tak wygląda kuchnia w angielskim stylu. O czym jeszcze należy pamiętać aranżując taką kuchnię i komu się ona spodoba?
Przytulna i stylowa
Kuchnia w stylu angielskim jest przeznaczona dla miłośników klasyki i przytulnych wnętrz. Jasna paleta barw, krata i kwiatowe wzory wprowadzą do wnętrza sielski nastrój, który idealnie komponuje się z wiejskim domem. Nie znaczy to jednak, że kuchnia w stylu angielskim będzie wyglądała elegancko tylko w domu na wsi.
Kuchnia w stylu angielskim będzie również pięknie wyglądała w wysokich wnętrzach kamienicy. Warto podkreślić wystrój drewnianymi meblami, które są pełne zakamarków, szafek oraz przeszklonych witryn. Jasne ściany sprawia, że wnętrze będzie przytulne i radosne.
Drewniane meble najczęściej są w rozbielonej kolorystyce. Beże, kość słoniowa, écru bądź lekkie żółcie to idealne barwy do kuchni w stylu angielskim. Warto również pamiętać o drewnianych dodatkach. Ciemne drewno na blacie szafek czy wyspy będzie wyglądało zjawiskowo w kontraście z jasnymi szafkami. Jasne blaty to propozycja dla osób, które wolą monochromatyczną kolorystykę.
Wyspa to bardzo ważny element kuchni w stylu angielskim. To tu rodzina spotyka się na posiłki lub siedzi przy kawie o poranku. W większej kuchni warto zrobić dużą wyspę, na której znajduje się zlew, dzięki temu można na niej nie tylko spożywać posiłki, ale również przygotowywać je wspólnie z domownikami.
Pięknym i stylowym dodatkiem będą belki na suficie. Najlepiej w odcieniu drewna, które znajduje się na blatach. Nie można również zapomnieć o drewnianej podłodze. Warto pamiętać, że korzystniej jest unikać parkietu. Gruba deska dębowa będzie wyglądała pięknie.
Detal tworzy styl
Kuchnia w stylu angielskim jest bogata w detale, które wprowadzają przytulny klimat do mieszkania.
Ceramiczne donice, w których rośnie bazylia, koperek czy szczypiorek warto ustawić na parapecie kuchennym lub kuchennym blacie. Koniecznie muszą być ciasno ustawione, a ziół musi być dużo, by potrawy były odpowiednio doprawione.
Na oknie, na którym postawimy donice z ziołami, koniecznie powinny znaleźć się zazdrostki. W kuchni, która ma mniej światła koniecznie białe i delikatne. W kuchni, która jest słoneczna można pozwolić sobie na kratkę lub delikatne kwiaty, które wprowadzą sielski nastrój.
Materiał, który wykorzystamy na zazdrostki można również wykorzystać, do zrobienia obrusu, serwetek czy poszewki na poduszki. Dzięki temu stylistyka wnętrza będzie spójna i harmonijna.
Oświetlenie również jest bardzo ważnym elementem wyposażenia wnętrza. W kuchni w stylu angielskim idealnie sprawdzą się żyrandole tekstylne wykonane z materiału identycznego jak na zazdrostkach. W kuchni z elementami industrialnymi idealnie będzie współgrał żyrandol żeliwny. Prosty i surowy. Dla miłośników jasnych i mocno doświetlonych pomieszczeń idealną propozycją będzie kryształowy żyrandol. Koniecznie czarny lub biały. Elegancko i ekskluzywnie.