Pranie w domu – jak sobie z nim poradzić?

Pranie to codzienność wielu Pań Domu i o ile latem nie ma z nim większego kłopotu, to jesienią i zimą trzeba się przy nim nieźle nagimnastykować. Dzięki pewnym artykułom takim jak suszarki można spróbować nad nim choć trochę zapanować. Które i dlaczego najlepiej wybrać? Przekonaj się z poniższego artykułu.

Czym się kierować przy wyborze suszarki do prania?

Każdego dnia w naszych łazienkach pojawiają się nowe ubrania, które przecież nie mogą tam leżeć w nieskończoność. I choć z samym praniem raczej nie mamy problemu, to schody zaczynają się wtedy, gdy rzeczy te trzeba wysuszyć! Niezbędne są do tego suszarki do bielizny, które można wybrać spośród wolnostojących modeli rozkładanych. Ich ogromnym atutem jest to, że po użyciu można je schować np. pod łóżkiem lub za szafą, gdyż składają się na płasko. Jeśli jednak nie mamy miejsca na postawienie suszarki, zaczyna robić się kłopot. Ratunkiem okazują się wtedy suszarki sufitowe, które można znaleźć w wielu rozmiarach. To montowane przy pomocy kotew rurki na sznurkach, które w wygodny sposób podciąga się do góry, więc nie zajmują cennej przestrzeni. Tego typu suszarki doskonale nadają się do zastosowania w niewielkich łazienkach, czy pomieszczeniach gospodarczych, gdyż po zabraniu prania są prawie niewidoczne.

Kolejną propozycją są suszarki ścienne, które znajdują zastosowanie np. na wąskich balkonach. Dość rzadko spotykane, choć skuteczne, są modele rozciągane, które charakteryzują się pionową konstrukcją, znajdującą zastosowanie tam, gdzie miejsca jest naprawdę jak na lekarstwo. Na niewielkie rzeczy nadawać się będą suszarki zakładane na grzejnik, które umożliwią ekspresowe wysuszenie bielizny, czy wykorzystywanych w kuchni ścierek. Wybierając propozycję dla siebie, oprócz wymiarów należy przyjrzeć się także materiałowi wykonania i dopuszczalnemu obciążeniu, co wskaże nam na trwałość produktu. Można zwrócić uwagę również na kolor, bo choć dominują głównie produkty białe, to coraz częściej spotkać można także szare, a nawet kolorowe, które zdecydowanie wyróżniają się z tłumu.

Akcesoria do prania, które musi posiadać każda Pani domu

Aby być spokojnym o swoim pranie, warto je przytwierdzać. W tym celu dobrze jest mieć w zasięgu klamerki zwane potocznie żabkami, które można znaleźć wśród drewnianych lub kolorowych, plastikowych propozycji. Niektóre delikatne tkaniny lepiej prać zamknięte w specjalnych workach, które ochronią je przed uszkodzeniem, dlatego je także dobrze jest mieć w zasięgu.

Wśród akcesoriów przydatnych w trakcie prania należy wskazać również kosze, które z jednej strony są wykorzystywane do przechowywania brudnej odzieży, z drugiej zaś pomagają w jej przenoszeniu między pralką a suszarką. Do wyboru jest wiele najróżniejszych modeli – otwartych i zamykanych przy pomocy klapy, ale też w formie koszy z uchwytami i mis. Mogą być wykonane z tworzyw sztucznych, wikliny i nie tylko, więc każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie do swojej łazienki. Te z wiekiem będą trafionym pomysłem jako pojemniki łazienkowe, gdyż będą się dobrze prezentować i zablokują ewentualne zapachy, natomiast kosze ułatwią transportowanie rzeczy, gdy tylko wyschną.

Redakcja wyposazenie-domu.pl