Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Malowanie ścian cena i przebieg usługi

Budownictwo Data publikacji - 20 sierpnia 2021 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
malowanie ścian cena


Jednym z najbardziej podstawowych elementów aranżacji wnętrz jest malowanie ścian i sufitów. W końcu nawet najlepsze meble nie będą się dobrze prezentować jeżeli ich kolor nie zgra się z farbą pokrywającą pomieszczenie. Jednak profesjonalne malowanie ścian nigdy nie jest tak łatwe jak umeblowanie pokoju, dlatego ludzie bardzo często wynajmują do tego fachowców. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami remontu, a obejmująca malowanie ścian cena będzie różna w zależności od bardzo wielu czynników. Jakie będą koszty pomalowania ścian i co na nie wpływa?

Zlecenie malowania

Jeszcze przed wyborem metody malowania ścian można spotkać się ze znacznymi różnicami cenowymi. Dzieje się tak, ponieważ każdy fachowiec inaczej wycenia swoje usługi w zależności od ich zakresu, poświęcanego na nie czasu i wysiłku, używanego sprzętu malarskiego, a przede wszystkim patrząc na koszt materiałów koniecznych do pomalowania ścian klienta. Ceny różnić się będą zarówno w przypadku fachowców z różnych obszarów Polski, sąsiednich miast, jak i tych samych miejscowości. Dlatego też trzeba przyłożyć sporo uwagi do tego aby znaleźć jak najkorzystniejszą ofertę.

Czynności przygotowawcze

Nie każdy też zdaje sobie sprawę z faktu, że na malowanie ścian składa się więcej czynności niż samo nakładanie farby. W zależności od malowanego pomieszczenia fachowiec będzie musiał także zerwać tapety, zeskrobać starą farbę, wyczyścić i zagruntować malowaną powierzchnię. Oczywiście każda taka usługa to dodatkowy koszt, dlatego obliczając koszty malowania ścian trzeba brać to wszystko pod uwagę.

Jaka jest cena malowania ścian?

Tak jak można przeczytać we wcześniejszym akapicie wszystko jest zależne od zakresu wykonywanych usług i wybranego fachowca. Szacuje się jednak, że w 2021 roku średnia cena malowania ścian wynosi 12-17 złotych za metr kwadratowy, podczas gdy każda inna usługa przygotowawcza kosztuje od 5 do około 10 złotych w przeliczeniu na tę samą jednostkę miary. Przykładowe wyliczenia wykazują, że pomalowanie ścian o łącznej powierzchni 50 metrów kwadratowych kosztuje od dwóch do siedmiu tysięcy złotych, w zależności od wszystkich wykonywanych przez fachowca usług. Należy jednak pamiętać, że każde zlecenie ma inną cenę, dlatego przy planowaniu wydatków należy samemu przeanalizować cenniki dostępnych fachowców i obliczyć ile wyniesie koszt malowania wszystkich ścian.

Co jeszcze trzeba mieć na uwadze?

Jest jeszcze kilka czynników, o których nie można zapomnieć przed zleceniem fachowcowi pomalowania jednego lub kilku pomieszczeń. Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że w pokojach dla alergików i dzieci trzeba zastosować specjalny rodzaj farby, która oczywiście będzie lepsza jakościowo, ale będzie trzeba wydać na nią więcej pieniędzy. To samo tyczy się farby do kuchni, której ściany są najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Trzeba też pamiętać, że część fachowców oczekuje wykonania kilku prac przygotowawczych od klienta, na przykład zakupu farby lub zabezpieczenia mebli przed pobrudzeniem, dlatego należy dokładnie przejrzeć cennik usługodawcy i uzgodnić z nim zakres wykonywanych prac. Ma to też swoje plusy, ponieważ w większości przypadków można sporo zaoszczędzić samodzielnie wykonując tak proste, ale czasochłonne czynności jak zrywanie tapet lub wynoszenie mebli.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?