Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak przy pomocy dodatków do sypialni stworzyć nastrojowe wnętrze?

Dom Data publikacji - 30 sierpnia 2021 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
dodatki do sypialni


Sypialnia to pomieszczenie, w którym odpoczywamy i się relaksujemy. Musi być zaaranżowana tak, by odpoczynek był prawdziwą przyjemnością. Jak wybrać dodatki do sypialni, by stworzyć klimatyczne wnętrze?

Miękkie tkaniny

W sypialni najważniejszym meblem jest łóżko. Koniecznie trzeba zadbać, by tkaniny, które je przykrywają, były miękkie i przytulne. Bardzo ważne jest, by były również łatwe do utrzymania w czystości. Warto wybrać wyłącznie te materiały, które można wyprać w pralce.

Narzuta na łóżko pełni nie tylko funkcję dekoracyjną. Chroni pościel przed kurzem oraz zabrudzeniem. Wybierając kapę na łóżko, trzeba mieć świadomość, że to właśnie ona w największym stopniu wpłynie na charakter sypialni.

Kapa w jednolitym kolorze sprawdzi się niemal w każdej sypialni. Do sypialni w stylu glamour sprawdzi się narzuta z błyszczących, eleganckich materiałów. W sypialni skandynawskiej pięknie będą wyglądały materiały naturalne. Bawełna będzie idealna.

Narzuta na łóżko to łatwy sposób na wprowadzenie koloru do pokoju. Czarna narzuta pozwoli na stworzenie bardzo ekskluzywnego wnętrza. Delikatna szarość pomoże uzyskać wnętrze klasyczne i stonowane. Fiolet jest bardzo interesujący. Butelkowa zieleń będzie idealna do sypialni, gdzie kolorem bazowym jest szary.

Ach, te poduchy!

W każdej sypialni, która ma być przytulnym wnętrzem, muszą znaleźć się poduchy na łóżku. Nie tylko wygodnie się na nich odpoczywa, ale również stanowią ciekawą dekorację łóżka.

Wybierając poduszki na łóżko, warto pamiętać, że można bawić się ich wielkością oraz kształtem. Dwie duże poduchy, na których położymy dwie mniejsze poduszki to klasyczna dekoracja do sypialni. Można jednak pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Na poduszki kwadratowe można położyć prostokątne, a na sam przód okrągłą. Trzeba jednak pamiętać, że zabawa kształtami zmusza do zachowania monochromatycznej kolorystyki. Poduszki, które nie będą miały punktu wspólnego sprawią, że sypialnia będzie chaotyczna. To nie sprzyja relaksowi.

Malowane światłem

Wybierając dodatki do sypialni nie można zapomnieć o roli światła w tworzeniu nastrojowych wnętrz.

Lampy stołowe i podłogowe to dekoracja, która pozwoli stworzyć klimatyczny pokój. Warto pamiętać, że im więcej mamy źródeł światła, tym ciekawszy efekt możemy uzyskać.

Lampy stołowe można ustawić na stolikach przy łóżku, toaletce czy komodzie. Warto również wykorzystać parapet, który również można rozjaśnić przy pomocy lampy stołowej. Dzięki temu wnętrze będzie bardziej nastrojowe.

Lampy podłogowe można postawić w rogu pokoju. W większej sypialni, gdzie wydzielony jest kącik wypoczynkowy z wygodnym fotelem koniecznie trzeba oddzielnie oświetlić również tę strefę. Lampa podłogowa, która będzie stała za fotelem to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli odpocząć oraz poczytać książkę.

Wybierając dodatki do sypialni warto pamiętać, że ich zadaniem jest ocieplenie pokoju. Sypialnia to miejsce bardzo intymne, które musi być przytulne i indywidualne. Warto również pamiętać, że nie może być przeładowane dekoracyjnymi bibelotami. Zagracony pokój nie sprzyja relaksowi.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?