Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Projekty domów parterowych z garażem – nowoczesne rozwiązanie dla rodzin

Nieruchomości Data publikacji - 31 marca 2022 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
Projekty domów parterowych z garażem

Coraz więcej osób postanawia wyprowadzić się na przedmieścia. Nic dziwnego – ceny mieszkań poszybowały w górę i obecnie są bardzo zbliżone do kosztów budowy domu. Mieszkanie w domku pozwala obcować z naturą i daje prywatność, jakiej nie zaznają najemcy apartamentów. Wystarczy znaleźć odpowiednią działkę i wybrać projekt, by już za kilka miesięcy móc pochwalić się własnym kątem. Jednak na rynku znajdziemy tak wiele różnych projektów domów, że wybór może okazać się sporym wyzwaniem. Większość inwestorów decyduje się na klasykę – projekty domów parterowych z garażem. Dlaczego warto zainteresować się konstrukcjami tego typu?

​Domy parterowe – jak wypadają w porównaniu z piętrowymi?

Decydując się na budowę domu, często wybiegamy myślami do momentu, kiedy to będziemy już siedzieć w pięknie urządzonym salonie, popijając herbatę. Jednak zanim do tego dojdzie, musimy podjąć mnóstwo decyzji, które doprowadzą nas do tego pięknego momentu. Pierwszą z nich jest wybór projektu domu. To właśnie od tego, czy dom jest parterowy czy piętrowy, zależy komfort domowników. Istotne znaczenie ma oczywiście to, ile osób będzie mieszkać w danym budynku. Co innego będzie dobre dla wielopokoleniowej rodziny, a co innego dla singla. Domy parterowe zazwyczaj odpowiadają mniejszym rodzinom o tradycyjnym modelu 2+1, ewentualnie 2+2. Oczywiście wszystko zależy od metrażu domu, jednak mało kto dysponuje na tyle dużą działką, by mogłaby pomieścić niebywale szeroką konstrukcję. Inaczej jest w przypadku budowli piętrowych. Tutaj metraż rozkłada się wzdłuż. Poza tym łatwiej zapewnić domownikom prywatność, ponieważ dół mogą zająć rodzice, a górę dzieci. Projekty domów parterowych z garażem okażą się za to idealne dla seniorów i osób z niepełnosprawnością. Do każdego z pomieszczeń można bowiem dostać się bez konieczności wchodzenia po schodach. Szczególnie docenią to osoby, które lubią wygodę.

​Projekty domów parterowych z garażem – jakie udogodnienia oferują?

Projekty domów parterowych z garażem oferują mnóstwo udogodnień. To przede wszystkim wspominana wcześniej wygoda wynikająca z braku schodów. Bez problemu można dostać się z pokoju na ganek i do ogrodu. Bardzo cennym udogodnieniem jest również garaż. Docenią go zwłaszcza osoby zmotoryzowane. Garaż chroni auto przed kradzieżą czy niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli ma większą powierzchnię, może służyć też jako warsztat czy miejsce na narzędzia. Naszej uwadze nie może umknąć estetyczny design konstrukcji parterowych, które najczęściej utrzymane są w stylistyce nowoczesnej.

​Projekty domów parterowych z garażem – dlaczego opłaca się w nie inwestować?

Pracownie projektowe oferują mnóstwo interesujących odsłon projektów domów parterowych z garażem. Są one chętnie wybierane przez inwestorów, z uwagi na swoje atuty. Przede wszystkim mogą być tańsze w budowie od konstrukcji piętrowych. Dużo zależy tutaj oczywiście od tego, jak wygląda garaż – czy jest w bryle budynku czy oddzielnie – ale z reguły koszt wzniesienia budowli jest niższy. Aby mieć pewność, że dysponujemy odpowiednim budżetem, możemy zapoznać się z dołączonym do projektu kosztorysem. W pracowniach projektowych takich jak ta https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_parterowych_z_garazem_jednostanowiskowym.html kosztorys jest normą. Warto zwrócić uwagę na konstrukcje energooszczędne, które mogą pomóc ograniczyć wydatki podczas eksploatacji. Projekty domów parterowych nie tylko okażą się tańsze, ale i szybsze w budowie. Nie powinny więc nadwyrężyć cierpliwości inwestora.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?