Strona główna
Multimedia
Tutaj jesteś

Czy warto kupić piekarnik z funkcją mikrofali?

Multimedia Data publikacji - 2 września 2021 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
piekarnik z funkcją mikrofali


Jeśli chodzi o artykuły gospodarstwa domowego, to na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń wielofunkcyjnych. Jednym z przykładów jest na przykład piekarnik z funkcją mikrofali, który łączy w sobie różne funkcje tradycyjnego piekarnika, jak i mikrofalówki. Dużym plusem takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca w kuchni u osób, które nie dysponują dużym metrażem pomieszczenia. Piekarnik z funkcją mikrofali ma zazwyczaj takie same rozmiary, jak tradycyjne urządzenie, a jego zakup jest o wiele bardziej opłacalny finansowo, niż kupno dwóch osobnych sprzętów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie piekarnika z mikrofalówką?

Na początku warto zadać sobie pytanie, jak działa piekarnik z funkcją mikrofali. Otóż, tak samo jak tradycyjny piekarnik, ma on jedną komorę główną. W niej można przygotowywać potrawy przy użyciu obu technologii. To użytkownik piekarnika decyduje, czy swoją potrawę chcę upiec, czy też tylko podgrzać poprzez mikrofalę. Co ciekawe, w sprzedaży funkcjonują modele, w których można użyć obu sposobów naraz, co znacznie przyspiesza czas przygotowywania jedzenia.

Kupując piekarnik z funkcją mikrofali, dobrze zwrócić uwagę na to, czy posiada on dodatkowe funkcje takie jak termoobieg, możliwość grillowania potraw, czy też gotowania na parze. Równie ważne są parametry techniczne: wymiary zewnętrzne, pojemność piekarnika oraz zużycie prądu. Oczywiście, im lepszymi parametrami będzie charakteryzował się sprzęt, tym wyższej ceny można oczekiwać.

Jako wadę tego rodzaju sprzętu można wskazać fakt, że w przypadku awarii traci się dostęp zarówno do mikrofalówki, jak i do piekarnika. Oczywiście, w przypadku współczesnych sprzętów AGD, awarie zdarzają się sporadycznie, jednak trzeba być przygotowanym na taką możliwość. W przypadku konieczności oddania sprzętu do naprawy gwarancyjnej – traci się dwie opcje podgrzewania jedzenia, a naprawa potrafi czasem trwać dość długo. Cena łączonego sprzętu AGD potrafi być sporo wyższa – wciąż jednak korzystniejsza, niż kupno piekarnika i mikrofalówki osobno.

Piekarnik z mikrofalą – jaki wybrać?

W sprzedaży znaleźć można wiele różnego rodzaju modeli piekarników z mikrofalą. Oczywiście różnią się one od siebie możliwościami, gabarytami i cenami. Planując zakup piekarnika z mikrofalą trzeba przygotować się na wydatek rzędu 2-3 tysięcy złotych – oczywiście, kupić można też urządzenia z wyższej półki cenowej, które są o wiele droższe.

Podsumowując, piekarnik z mikrofalą wydaje się doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają ograniczoną ilość miejsca w kuchni. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno u miłośników gotowania, jak i u tych, którzy do garnków zaglądają rzadko. Jednak trzeba przygotować się na to, że sprzęty AGD, które łączą w sobie funkcje wielu urządzeń kuchennych, będą na rynku pojawiać się coraz częściej. Wszystko dlatego, że współcześnie producenci starają się dopasować swoje urządzenia do potrzeb i oczekiwań klientów, czyniąc je funkcjonalnymi i praktycznymi jeszcze bardziej, niż do tej pory.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?