Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania bezczynszowego w Warszawie?

Nieruchomości Data publikacji - 25 kwietnia 2022 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl


Mieszkania bezczynszowe w Warszawie cieszą się ogromną popularnością. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla osób, które chcą ograniczyć koszty życia w stolicy. Wybór interesujących nieruchomości jest całkiem szeroki, więc znalezienie odpowiedniego lokum nie powinno stanowić wyzwania. Potrzebujesz wskazówek, które uchronią Cię przed podjęciem błędnej decyzji. Znajdziesz je poniżej!

Czym są mieszkania bezczynszowe?

Mieszkania bezczynszowe Warszawa to nieruchomości, które nie wymagają comiesięcznej spłaty czynszu. Jest to prosty sposób na to, aby każdego miesiąca zaoszczędzić kilkaset złotych, a nawet jeszcze więcej. Podwyżki wspomnianych opłat sprawiły, że coraz więcej osób poszukuje alternatywy. Omawiane lokale mieszkaniowe w Warszawie mają wiele zalet. Z roku na rok stają się coraz bardziej pożądane przez nabywców.

Utrzymanie części wspólnej w mieszkaniu bezczynszowym również generuje opłaty, jednak nie mają one regularnego charakteru. To lokatorzy budynku decydują o wszystkich istotnych kwestiach dotyczących konserwacji obiektu oraz niezbędnych prac w jego najbliższym otoczeniu (np. sprzątania i koszenia trawników). Warto podkreślić, że cel pobranych pieniędzy jest dokładnie znany. Nie trzeba się obawiać, że gotówka zostanie niewłaściwie wykorzystana. Zupełnie inaczej jest w przypadku czynszu.

Mogłoby się wydawać, że porozumienie się lokatorów budynku bezczynszowego jest bardzo trudne. Należy jednak zaznaczyć, że liczba mieszkań w jednym obiekcie jest mocno ograniczona. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia potencjalnych problemów komunikacyjnych. Wiadome jest, że niektórzy lokatorzy z wygody nie chcą ingerować np. w wybór wykonawcy usługi. W takiej sytuacji zwykle wybierane są osoby, które zajmują się organizacją.

O czym pamiętać wybierając mieszkanie bezczynszowe w stolicy?

Osoby, które mają w planach zakup mieszkania bezczynszowego w Warszawie powinny przeanalizować poniższe czynniki.

  • Rynek wtórny/pierwotny – faktem jest, że wybór mieszkań bezczynszowych z rynku wtórnego jest niewielki. Właśnie dlatego zdecydowana większość najlepszych nieruchomości oferowana jest przez deweloperów. To świetna opcja dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Nowe mieszkanie stolicy może zostać z łatwością przystosowane do indywidualnych potrzeb. Nie wymaga ono generalnego remontu, co przekłada się na oszczędność czasu i gotówki. Warto również dodać, że jego wartość rynkowa jest wyższa. Może mieć to znaczenie w przypadku ewentualnej sprzedaży lub wynajmu mieszkania.
  • Lokalizacja – coraz więcej osób ma dość przytłaczającego centrum, które uchodzi za przeludnione. Właśnie dlatego warto jest wziąć pod uwagę spokojniejsze dzielnice Warszawy. W dzisiejszych czasach sprawne przemieszczanie się po mieście nie stanowi żadnego wyzwania. Dotyczy to nie tylko osób zmotoryzowanych. W wielu przypadkach znacznie szybciej można dotrzeć do celu komunikacją miejską lub jednośladem.
  • Sieć komunikacyjna – wybierając mieszkanie bezczynszowe w Warszawie należy zwrócić uwagę, czy znajduje się ono w okolicy, w której funkcjonuje rozbudowana sieć komunikacyjna. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy chcą ułatwić sobie podróże do pracy, szkoły czy na uczelnię. Warto pamiętać, że posiadanie auta to nie wszystko. Nigdy nie wiadomo, kiedy odmówi ono posłuszeństwa. Dobrze jest mieć alternatywę w postaci komunikacji miejskiej.
  • Bezpieczeństwo – nie wszystkie dzielnice Warszawy są bezpieczne. Wiadome jest, że jest to miasto stanowiące mieszankę wielu różnych narodowości i kultur. Właśnie dlatego warto postawić na strzeżone i monitorowane osiedle.
  • Odległość od placówek edukacyjnych – osoby mające dzieci lub planujące powiększenie rodziny powinny sprawdzić, ile wynosi odległość do żłobka, przedszkola czy szkół średnich. Studenci zwykle zwracają uwagę, jak daleko znajduje się ich uczelnia. To pozornie nieistotna kwestia, jednak codzienne długie dojazdy mogą być męczące.
  • Obiekty w otoczeniu – mowa tutaj o m.in. ośrodkach zdrowia, aptekach, stacjach benzynowych, gabinetach weterynaryjnych, sklepach, galeriach handlowych, lokalach usługowych, placówkach kulturowych i rozrywkowych. Jest to kwestia indywidualna, gdyż każdy ma zupełnie inne potrzeby i upodobania. Warto wybrać mieszkanie bezczynszowe w dzielnicy, która dynamicznie się rozbudowuje. Stale będą pojawiać się tutaj nowe obiekty.
  • Tereny zielone – wiele osób marzy o tym, aby w słoneczny dzień wyjść na spacer do parku lub udać się na wycieczkę rowerową. Otoczenie budynku mieszkalnego ma bezpośredni wpływ na wygodę życia.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?