Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Prezent dla ogrodnika – wyjątkowe pomysły na atrakcyjne podarunki

Ogród Data publikacji - 15 września 2021 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
prezent dla ogrodnika


Dla każdego ogrodnika sadzenie, pielęgnacja oraz obserwowanie wzrostu roślin to zajęcie dające ogromną dozę przyjemności i satysfakcji. Uprawa roślin to działanie wymagające poświecenia czasu i uwagi ale poczucie dumy i możliwość realizacji pasji rekompensuje wszystkie codzienne wyrzeczenia.

Prezent dla ogrodnika

Idealny prezent dla pasjonata ogrodnictwa powinien być zgodny z jego hobby. Wskazane jest to aby mógł być przez niego wykorzystywany w codziennej pracy. Mogą to być na przykład narzędzia i akcesoria ogrodnicze lub książki poświęcone tematyce uprawy roślin. Dla nieco młodszych ogrodników idealnie sprawdzą się oryginalne gadżety służące na przykład grillowaniu czy dekorowaniu ogrodu.

Pułapka na osy

Prezent ten doskonale wpisuje się w aktualne trendy proekologiczne, ponieważ przyczynia się do ochrony owadów pożytecznych. Pułapka poprzez specyficzną budowę oraz obecność płynu wabiącego opartego na składnikach naturalnych wabi osy, szerszenie oraz muchy w rejonie ogrodów i pomieszczeń gospodarczych. Wydzielany zapach nawiązuje do woni mocno dojrzałych owoców i przyciąga wybrane gatunki owadów wymienione owadów powyżej. Nie jest on jednak atrakcyjny dla owadów pożytecznych, w tym na przykład dla pszczół, trzmieli czy motyli, które przyciągane są przez zapachy kwiatowe.

Lampiony i lampki cotton balls

Stanowią oryginalną dekorację każdego tarasu oraz ogrodu. Podczas ciepłych letnich wieczorów nadają unikatowy i nieco magiczny klimat. Na rynku dostępne są lampiony wykonane z różnych materiałów o odmiennych kształtach i barwach. Lampki cotton balls mogą być zawieszone na balustradzie lub rozpostarte między niskimi drzewami. Dostępne są w wersji solarnej i ledowej na baterie lub w opcji wymagającej podłączenia do prądu.

Doniczki i osłonki na doniczki

Doniczki i osłonki na doniczki stanowią prezent dla ogrodnika nie tylko estetyczny ale również praktyczny. Mogą mieć one bardzo zróżnicowany kształt oraz kolor dzięki czemu bez problemu odnaleźć można przedmioty wpisujące się w styl bardziej klasyczny lub nowoczesny.

Nasiona roślin

Nasiona roślin to prezent, który ucieszy każdego ogrodnika. Na rynku dostępne są saszetki z nasionami pojedynczych gatunków lub całe zestawy różnych odmian roślin.

Etykiety i znaczniki do roślin

Wraz z nasionami roślin zapalonemu ogrodnikowi warto podarować zestaw etykiet i znaczników do sadzenia roślin. Dzięki nim będzie mógł zachować ład i porządek w ogrodzie oraz nie będzie musiał pamiętać rozmieszenia miejsc sadzenia konkretnych gatunków.

Narzędzia i akcesoria ogrodnicze

Każdy ogrodnik na pewno ucieszy się na widok nowych rękawic, klęczników czy nakolanników. Jego codzienną pracę ułatwi i umyli ładna łopatka, widełki, sekator czy poręczna konewka.

Przybory do grilla

Dla ogrodnika, który poza samą uprawą roślin lubi spędzać czas wolny wraz z najbliższymi na świeżym powietrzu idealnym prezentem będzie zestaw przyborów do grilla składający się między innymi z widelca do mięsa, pędzla czy odpowiedniego noża.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?