Meble do przedpokoju z siedziskiem – nowoczesna aranżacja pomieszczenia

Jednym z najważniejszych pomieszczeń każdego mieszkania jest przedpokój. W końcu to tam każdy trzyma wszelką odzież wyjściową, od butów i sandałów po kurtki i płaszcze. Jest to pierwsze pomieszczenie z jakim ma się styczność po wejściu do czyjegoś lokum, więc trzeba je szczególnie dobrze zaaranżować, aby zrobić na gościach dobre pierwsze wrażenie. Dobrym wyborem będą meble do przedpokoju z siedziskiem, które nie tylko są niezwykle praktyczne, ale również nadadzą pomieszczeniu nowoczesności i elegancji.

Czym są meble przedpokojowe z siedziskiem?

Najwygodniejszą, a zarazem najbezpieczniejszą metodą ubierania butów jest ubieranie ich w pozycji siedzącej. Z kolei nikt nie chce wchodzić w brudnych butach do mieszkania, dlatego najlepiej gdy wygodne krzesło lub stołek znajduje się w przedpokoju. Meble z siedziskiem to połączenie praktycznych szafek na buty i ubrania z wygodnym miejscem do siedzenia, pozwalające na zagospodarowanie miejsca w przedpokoju, a także dające pewność, że siedzisko będzie dobrze się prezentowało na tle reszty mebli w pomieszczeniu.

Zalety zakupu mebli z siedziskiem

Szafy i schowki z siedziskami to łatwy i stosunkowo tani sposób na innowacyjne urządzenie przedpokoju. Jednak oszczędność miejsca i dobry wygląd to tylko dwie z wielu zalet tego typu mebli. Przede wszystkim wizualnie powiększają one pomieszczenie, a także znacznie ułatwiają jego aranżację. Co więcej, jest to sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, ponieważ kupienie szafy i siedziska osobno nie tylko jest bardziej czasochłonne, ale również droższe.

Czy meble przedpokojowe z siedziskiem mają jakieś wady?

Niestety umeblowanie przedpokoju tym rodzajem mebli ma też swoje wady. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że przymocowanego do szafy siedziska nie można przenosić, co często może okazać się problemem w domach, które przyjmują duże ilości gości. Warto też wspomnieć o tym, że używanie mebli z siedziskiem znacznie utrudnia przemeblowywanie, a jeśli nie ma możliwości ściągnięcia z siedziska poduszki lub tapicerki, to kłopotliwe okazuje się również być jego czyszczenie.

Rodzaje mebli do przedpokoju z zamontowanym siedziskiem

Szafy z siedziskami cieszą się obecnie na tyle dużą popularnością, że w zakładach tapicerskich można zakupić dziesiątki najróżniejszych modeli tego typu mebli. Nie różnią się one tylko wykonaniem i kolorem, ale przede wszystkim budową. Obecnie możliwy jest zakup szaf wielo jak i jednoskrzydłowych z siedziskiem, podłużnego siedziska z ukrytą półką na buty, czy też znakomicie prezentującej się szafki z siedziskiem w kształcie litery „L”. Największą innowacją jednak wydaje się być szafka z tapicerowanym zarówno siedzeniem, jak i całym oparciem sięgającym szczytu mebla. Używanie jej nie tylko jest bardzo wygodne, ale też robi na gościach niezwykłe wrażenie i nadaje mieszkaniu poczucia luksusu. Oczywiście istnieje też wiele innych modeli, a zakłady tapicerskie bardzo często oferują wykonywanie mebli do przedpokoju z siedziskiem na zamówienie.

Redakcja wyposazenie-domu.pl