Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Ile kosztuje willa w Hiszpanii?

Dom Data publikacji - 31 sierpnia 2022 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
willa w Hiszpanii

Zakup nieruchomości w Hiszpanii to marzenie wielu osób. Niektórzy chcieliby posiadać własny dom na czas emerytury, inni planują spędzać na hiszpańskim wybrzeżu wakacje w prywatnej willi. Zanim jednak zdecydujemy się zawrzeć transakcję, warto przyjrzeć się cenom nieruchomości w Hiszpanii.

Słoneczne wybrzeże czy Hiszpania centralna?

Nie ulega wątpliwości, że willa w Hiszpanii to bardzo poważna inwestycja, która związana jest ze sporym wydatkiem. Niemniej jednak cena zależeć będzie głównie od tego, w jakim dokładnie miejscu położona jest nieruchomość. Najdroższe są wille usytuowane na wybrzeżu – często kosztują nawet kilka milionów euro. W nieco tańszej wersji za willę niewielkich rozmiarów zapłacimy około miliona euro. Koszty są więc spore, jednak taka nieruchomość na naprawdę duży potencjał, gdyż możemy nie tylko korzystać z niej w czasie wakacji, lecz również wynajmować, co daje nam dodatkowy dochód. Nieco mniej zapłacimy za willę położoną w większym mieście, jednak ceny w dalszym ciągu będą oscylować w granicach miliona złotych. Tego typu nieruchomość warto zakupić, jeśli Hiszpania stała się naszych ośrodkiem pracy bądź zamierzamy wynajmować willę na przykład studentom. Najtańsze są natomiast nieruchomości położone na obrzeżach miast, w małych miejscowościach czy nawet na wsiach. Zapłacimy za nie kilkaset tysięcy euro, lecz należy pamiętać, że często nadają się one do remontu, który pochłania dodatkowe koszty.

Czy warto kupić willę w Hiszpanii?

Koszty zakupu willi w Hiszpanii są bardzo wysokie, zatem pojawia się pytanie, czy rzeczywiście warto w nią zainwestować? Faktem jest, iż za podobną kwotę w Polsce można kupić piękny dom, a dodatkowo trochę pieniędzy zostanie nam w kieszeni. Niemniej jednak zakup willi w słonecznej Hiszpanii to doskonałe rozwiązanie dla osób, które spragnione są promieni słonecznych, pięknych widoków i pogody, która dopisuje przez niemal cały rok (tutaj jednak wiele zależy od tego, w jakiej części Hiszpanii zakupimy nieruchomość). Pamiętajmy, że choć zakup nieruchomości wiąże się z dużymi wydatkami, to na willi możemy także zarabiać, wynajmując ją bądź dzierżawiąc przez pewien czas w roku. Jeśli interesują nas nieco tańsze nieruchomości, to zamiast willi możemy wybrać mieszkanie bądź apartament. Tego typu rozwiązania również mogą być luksusowe, jednak związane są z nieco mniejszymi kosztami. Zakupu nieruchomości zagranicą najczęściej dokonuje się za pośrednictwem agencji, z której usług zdecydowanie warto korzystać, zwłaszcza jeśli nie znamy dobrze języka hiszpańskiego.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?