Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Szafy na dokumenty – zabezpieczenie i ochrona materiałów biurowych

Dom Data publikacji - 6 maja 2022 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
Szafy na dokumenty

Szafy na dokumenty są gwarancją porządku w pomieszczeniu. Dokumenty, które nie zalegają na blatach biurek i w różnych innych miejscach, ale mają swoje miejsce w szafie, sprawiają, że praca przebiega o wiele efektywniej i sprawniej. Na dokumenty niejawne, których nie można udostępniać osobom trzecim, stosowane są specjalne szafy pancerne. Niektóre dokumenty są bardzo cenne, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie.

Szafy na dokumenty i ich różne funkcje

W środku szaf na dokumenty można wydzielić specjalne miejsce na segregatory, zrobić przestrzeń na archiwum i dokumenty bieżące. Wygodę zapewnią duże meble, w których można wszystkie elementy biurowe swobodnie rozłożyć i posegregować. W szafach na dokumenty przechowywane są zazwyczaj także sprzęty biurowe jak np. niszczarka do dokumentów, skaner, czy drukarka. W małych pomieszczeniach, gdzie brakuje pokoju socjalnego, szafy na dokumenty pełnią często rolę elementu oddzielającego przestrzeń do pracy od aneksu kuchennego, gdzie można przygotować kawę. Zwrócone przodem i frontem do części biurowej, od tyłu mogą pełnić również ścianę podręcznego magazynku. Szafy biurowe to dobre i praktyczne rozwiązanie dla każdej przestrzeni biurowej, mogą być one zaopatrzone w drzwi przesuwne ułatwiające wykonywanie różnych czynności. Tego typu szafy nie tylko są funkcjonale, ale prezentują się wyjątkowo elegancko, korzystnie wpływając na estetykę biura.

Pancerne szafy na dokumenty – co można w nich przechowywać?

Pancerne szafy na dokumenty dają pewność, że dokumenty są bezpieczne. Jeśli mają być w nich przechowywane także inne cenne przedmioty, można zastosować modele o odpowiedniej klasie odporności na włamanie. Większe warianty zamykanych szaf na dokumenty służą do składowania komputerów i laptopów, telefonów, większej ilości gotówki, broni lub różnych innych cennych przedmiotów. Większe firmy zazwyczaj zaopatrują się w specjalne szafy na dokumenty, które służą do przechowywania dokumentów niejawnych o klauzuli tajne, a także występują w wariantach jako sejfy i szafy ognioodporne. Szafy na dokumenty niejawne są często wykorzystywane do przetrzymywania różnych akt osobowych. Dzięki temu, że są one zamykane na klucz, łatwiej można utrzymać w nich porządek, gwarantują również zapewnienie bezpieczeństwa przed dostępem osób trzecich. Za naruszenie przepisów z RODO grożą poważne sankcje prawne i finansowe dla firmy, dlatego wybór odpowiednich pancernych szaf na dokumenty zapewnia bezpieczeństwo i umożliwia uniknięcie ryzyka włamania.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?