Jak skutecznie przysłonić duże okna w upały?

Wysokie temperatury potrafią być naprawdę bardzo męczące i to nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynku. Promienie słoneczne nagrzewają dość intensywnie pomieszczenia, przez co temperatura w nich jest zbyt wysoka, by zapewnić odpowiedni komfort cieplny. Czy można skutecznie zasłonić okna, bu pomieszczenia były właściwie chronione przed docierającymi do nich promieniami słońca? Jak poradzić sobie z dużymi oknami?

Markizy – idealne rozwiązanie na taras i balkon

Osoby, będące posiadaczami tarasu czy balkonu powinny zastanowić się nad zakupem i montażem markiz. Balkony i tarasy posiadają dość duże przeszklenia, a co za tym idzie, przepuszczają więcej promieni słonecznych, a tym samym szybko i intensywnie się nagrzewają. Nie jest łatwo zasłonić tak duże powierzchnie, na szczęście markizy doskonale poradzą sobie z tym zadaniem. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość stworzenia bardziej komfortowych warunków do wypoczynku na tarasie. Wybór markiz na rynku jest obecnie na tyle szeroki, że mogą one stanowić nie tylko ochronę przed słońcem, ale i bardzo ciekawą dekorację. Markizy można podzielić na kasetowe, bezkasetowe oraz półkasetowe.

Rolety zewnętrzne

Markizy dobrze sprawdzą się przy osłonięciu okien balkonowych i wychodzących na taras, co z pozostałymi, które są w ciągu dnia dość dobrze nasłonecznione? W tym przypadku dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie rolet zewnętrznych (duży ich wybór ma firma ANWIS, co pozwoli znaleźć optymalne rozwiązanie dla każdego przypadku: https://anwis.pl/pl/rolety-screen. Doskonale chronią nie tylko przed słońcem. Sprawdzają się bardzo dobrze także w czasie innych pór roku, tworząc skuteczną barierę przed śniegiem, deszczem oraz wiatrem. Warto również zaznaczyć, że takie rolety, jeżeli są najwyższej jakości, stanowią dobrą izolację akustyczną.

Roleta zewnętrzna w zależności od sposobu montażu dostępna jest w wersji nadprożowej, podtynkowej, nadokiennej oraz elewacyjnej.

Rolety wewnętrzne

Dobrą alternatywą dla rolet zewnętrznych mogą być rolety wewnętrzne. Są one co prawda nieco mniej skuteczne, jednak ich cena jest niższa, a montaż dość prosty, wiece dość dobrze będą się sprawdzały w wielu przypadkach. Warto przy tym wiedzieć, że stopień ochrony przed promieniami słonecznymi zależy w dużej mierze od tego, z jakiego materiału (ważna jest też jego grubość) roleta została wykonana. Rolety przeciwsłoneczne wewnętrzne dostępne są w różnorodnej kolorystyce i bogatym wzornictwie, dzięki czemu w łatwy sposób można dopasować je do każdego wnętrza, niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone.

Redakcja wyposazenie-domu.pl