Żyrandol do salonu – wybierz najlepszą lampę do swojego domu

Każdy rodzaj lamp ma swoje zalety i w jakiś sposób wzbogaca wnętrze tak pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. Lampy wiszące sprawdzają się jako oświetlenie główne, a dzięki wysiłkom projektantów ich klosze dekorują pomieszczenie. Nowoczesne plafony odnajdują się w pokojach z niskim sufitem i niekiedy wyglądają przy tym spektakularnie, mimo minimalistycznej formy. Kinkiety tworzą klimat pomieszczenia i doskonale pełnią rolę oświetlenia uzupełniającego. Mamy więc bogaty wybór jeśli chodzi o różne elementy systemu oświetleniowego, jednak wciąż wiele osób za ideał lampy do salonu uważa żyrandol. Na czym polega fenomen tej eleganckiej i efektownej lampy wiszącej? Czym się charakteryzuje żyrandol i czy obecnie panujące trendy mają wpływ na jego formę? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania poniżej.

Żyrandol do salonu – czym się wyróżnia ten rodzaj lampy?

Żyrandol świetnie nadaje się do domowego salonu, pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednim metrażem. Jednak widujemy ten rodzaj oświetlenia nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale także w przestrzeni publicznej, a szczególnie w dużych salach restauracyjnych i bankietowych czy innych pomieszczeniach wielkogabarytowych. Dzięki żyrandolom możemy oświetlić nawet bardzo duży obszar. Dzieje się tak dlatego, że lampy te posiadają kilka punktów świetlnych. Ile konkretnie ich jest zależy od danego modelu, jednak bardzo często żyrandole występują w kilku wariantach, dzięki czemu możemy dobrać żyrandol zgodnie z naszymi potrzebami.

​Żyrandol do salonu – stawiaj na polskie firmy

Na ogół lampa dobrej jakości, a szczególnie tak majestatyczna jak żyrandol do salonu będzie nas sporo kosztować. Warto jednak dokonać świadomego zakupu i zapłacić za produkt, który pod względem designu oraz precyzji wykonania będzie się dobrze prezentował. Co ciekawe, to nie zagraniczne firmy najczęściej przodują w branży oświetleniowej. Na polskim rynku znaleźć można wiele ciekawych marek, które produkują w naszym kraju, współpracują z rodzimymi hutami szkła i wykorzystują komponenty polskiego pochodzenia. Wśród nich można wyróżnić przedsiębiorstwa takie jak Kaja Oświetlenie, Nowodvorski, Lemir czy TK Lighting. Jeśli chcemy wspierać polski przemysł, zdecydowanie powinniśmy przynajmniej przyjrzeć się produktom. Najciekawsze znaleźć można tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/853-zyrandole-do-salonu-jadalni.

​Żyrandol do salonu – elegancja we wnętrzach

Swoją popularność żyrandole do salonu zawdzięczają najczęściej swojej niezwykle efektownej formie. W najbardziej klasycznym wydaniu tego typu lampy są zazwyczaj bardzo bogato zdobione. Wiele produkowanych dziś modeli wciąż odzwierciedla nasze wyobrażenia o klasycznych żyrandolach. Złocenia i kryształy to typowe ozdobniki żyrandola w stylu retro, który najczęściej przypomina po prostu masywny świecznik. Będzie się więc pięknie prezentował w przestronnym salonie, który urządzony jest z przepychem sal bankietowych lub królewskich komnat. W nieco bardziej minimalistycznym pokoju może jednak być zbyt przytłaczający.

​Żyrandol do salonu – najnowsze trendy

Obecnie żyrandole do salonu mają różne oblicza. Nie musimy więc decydować się na model w stylu retro. Możemy pozwolić sobie na żyrandol utrzymany w stylu nowoczesnym czy industrialnym. Według najnowszych trendów, minimalizm we wnętrzach stanowi dużą zaletę, więc bez problemu znajdziemy smukłe i eleganckie żyrandole, które nie rzucają się w oczy z powodu zbytniej wytworności. Bez względu na styl naszego wnętrza, możemy więc dobrać do niego odpowiedni rodzaj lampy.

Redakcja wyposazenie-domu.pl