Wygodny prysznic z szerokimi drzwiami

Kabina z natryskiem to rozwiązanie, które przyjęło się w wielu domach jako funkcjonalny, higieniczny i wygodny sposób na branie porannego prysznica. Nic więc dziwnego, że korzysta z niego niemała część społeczeństwa. Szczególnie wygodne są prysznice z szerokim wejściem i rozsuwanymi drzwiami lub konstrukcje typu walk-in na wpół otwarte. Wiele osób przeprowadzając remont w swojej łazience, decyduje się wymienić wannę na bardziej ekonomiczne rozwiązanie, jakim jest prysznic. W czasach, gdy rachunki za zużycie wody i energii potrafią zaskoczyć, każdy stara się znaleźć oszczędności w domowym budżecie. Sprawdźmy, jakie modele kabin z szerokimi drzwiami oferuje rynek artykułów do wyposażenia łazienek.

Kabina prostokątna z otwieranymi drzwiami i głębokim brodzikiem

Kabina połączona z głębokim brodzikiem to rozwiązanie, które w pewnym stopniu zastępuje wannę. Głęboki brodzik zapewnia wygodne miejsce na codzienne mycie się, a dodatkowo umożliwia nalanie większej ilości wody. Zapewnia to też bezpieczną kąpiel małemu dziecku, które samodzielnie nie bierze jeszcze prysznica. Kabinę prysznicową zintegrowaną z głębokim brodzikiem można zamówić od razu w zestawie. Dostępna jest np. kabina prysznicowa prostokątna 80 x 100 cm z otwieranymi drzwiami montowanymi na rolkach. Zintegrowana budowa kabiny i brodzika gwarantuje wysoki poziom wykończenia i 100 proc. szczelności konstrukcji, tym samym zwiększając poziom komfortu podczas korzystania z nich.

Szerokie drzwi szklane prysznicowe

Oprócz kabin prysznicowych istnieją również formy pryszniców, które nie wymagają brodzika. Prysznic wnękowy to rozwiązanie, do którego wykorzystuje się drzwi szklane prysznicowe dostępne w pełnej gamie rozmiarów rozsuwane, uchylne i składane. Utworzenie prysznica w niewielkiej wnęce sprawi, że łazienka zyska na luksusowym wyglądzie i zrobi pozytywne wrażenie na wszystkich. Do szerokiej wnęki z natryskiem można zamontować drzwi prysznicowe przesuwne 140 cm, zapewniając łatwy dostęp osobie potrzebującej więcej miejsca, niż przyjmuje się standardowo. Wnęka prysznicowa to rozwiązanie, które prezentuje się rewelacyjnie w łazience urządzonej z klasą. Szeroki wybór drzwi prysznicowych w różnych stylach i rozmiarach sprawi, że cała wnęka przeobrażona na prysznic odmieni każdą łazienkę i będzie to niewątpliwie zmiana na lepsze.

Dodatkowe akcesoria do kabiny prysznicowej

Dla wielu użytkowników korzystanie na co dzień z kabiny prysznicowej jest wygodniejsze niż kąpiele w wannie. Dla osób starszych lub nie w pełni sprawnych ruchowo kabina prysznicowa i wnęka z natryskiem to rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie dodatkowych udogodnień, których nie można zainstalować przy wannie. W kabinie przyściennej istnieje możliwość zamontowania dodatkowych uchwytów i siedziska. Dodatkowe akcesoria do kabiny prysznicowej zwiększą komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Szerokie drzwi prysznicowe rozsuwane bądź uchylne oraz uchwyty również można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, albo zamówić gotowe zestawy prysznicowe spełniające wszystkie oczekiwania domowników.

Artykuł sponsorowany

Redakcja wyposazenie-domu.pl