Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Projekty wiat garażowych z oferty MURATORA

Budownictwo Data publikacji - 14 lutego 2023 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
Projekty wiat garażowych


Poszukujemy inspiracji na stworzenie zadaszonej przestrzeni parkingowej, a zarazem nie chcemy lub nie możemy wznieść tradycyjnego garażu? W takiej sytuacji nasze potrzeby idealnie zaspokoi wiata. Szybka w realizacji i przystępna cenowo w budowie, może stać się estetycznym, a zarazem praktycznym elementem każdej posesji. Sprawdzone projekty wiat – niezbędne do realizacji przedsięwzięcia – znajdziemy w ofercie MURATORA. Jakie są ich najważniejsze cechy i zalety oraz jak wybrać najbardziej odpowiedni projekt?

Czym cechują się projekty wiat garażowych z oferty MURATORA?

W obszernej bazie projektów MURATORA – obejmującej głównie projekty domów – czekają na nas także propozycje funkcjonalnych wiat garażowych. Są to obiekty wznoszone w technologii murowanej lub drewnianej, posiadające jedno-, dwu- lub wielospadowe zadaszenie. Wiaty o powierzchni około 25-40 m2 umożliwią nam bezproblemowe zaparkowanie jednego pojazdu. W ofercie nie zabrakło również większych propozycji, o metrażu wynoszącym około 50-90 m2, opracowanych z myślą o stworzeniu przestrzeni nawet dla trzech samochodów.

Niektóre z projektów, oprócz części garażowej, zawierają praktyczne pomieszczenia gospodarcze, w których możemy przechowywać narzędzia ogrodnicze czy zapasowy komplet kół. Dzięki nowoczesnej formie, wiaty garażowe prezentują się estetycznie, a ich zróżnicowana stylistyka pozwala na łatwe dopasowanie do wyglądu budynku mieszkalnego. To najlepsze rozwiązanie, jeżeli zależy nam na ochronie pojazdu przed deszczem, gradem czy śniegiem, a zarazem dysponujemy ograniczonymi środkami finansowymi na ten cel.

Jakie są zalety własnej wiaty garażowej?

Budowa wiaty garażowej na podstawie projektu z kolekcji https://projekty.muratordom.pl/garaze/projekty-garazy-i-budynkow-z-wiata-garazowa/ to doskonała alternatywa dla wzniesienia popularnego garażu. Takie praktyczne zadaszenie zabezpieczy nasz samochód przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, poprawiając także nasz codzienny komfort podróżowania. Zimą wyeliminuje konieczność odśnieżania, natomiast latem zapewni cień, dzięki któremu wnętrze pojazdu nie nagrzeje się zanadto. Ważnym atutem wiaty garażowej jest przystępny koszt i krótki czas realizacji. Co istotne, możemy zaparkować swoje auto pod zadaszeniem na słupach, bez konieczności otwierania bramy garażowej. W konsekwencji, szybciej znajdziemy się w domu, co bez wątpienia docenimy zwłaszcza podczas silnej ulewy lub wichury.

Jak wybrać idealny projekt wiaty garażowej?

Przeglądając projekty wiat, koniecznie zwróćmy uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim zastanówmy się, ile pojazdów chcemy parkować pod zadaszeniem? Jeżeli nasze auto należy do większych modeli – upewnijmy się, czy przestrzeń pod wiatą będzie dla niego wystarczająca. Przemyślmy technologię budowy; wiata murowana będzie trwalsza, ale też wolniejsza w procesie budowy, natomiast wiata drewniana – nieco mniej żywotna, ale szybsza we wzniesieniu. Rozważmy, czy przyda nam się dodatkowe pomieszczenie gospodarcze sąsiadujące z miejscem parkingowym pod dachem. Sprawdźmy także, czy obiekt ten zmieści się na naszej posesji z zachowaniem niezbędnych odległości od granic działki i innych zabudowań. 

Nowoczesna wiata garażowa to ciekawa propozycja dla wszystkich właścicieli pojazdów. Zbudowana w sąsiedztwie domu lub na rekreacyjnej działce, pozwoli zabezpieczyć pojazd przed niekorzystną aurą – nierzadko oferując dodatkowe, praktyczne zastosowanie. Jeżeli i my nosimy się z zamiarem jej budowy, na stronie MURATOR PROJEKTY możemy kupić gotowe projekty, niezbędne do fachowej i sprawnej realizacji takiego przedsięwzięcia.

Zdjęcie: 22.murator-gc36-wiata-garazowa-z-pomieszczeniem-gospodaczym-Gospodarcze_1382_18_36808.jpg

Tekst sponsorowany: Projekty nowoczesnych wiat garażowych od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl/garaze/projekty-garazy-i-budynkow-z-wiata-garazowa/

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?