Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Polski importer z Chin – partner w biznesie

Nieruchomości Data publikacji - 2 lipca 2022 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
Polski importer z Chin


Import wybranych towarów z Chin może sprawić, że nasza firma będzie w stanie zwiększyć dochody i mieć dostęp do jednego z największych rynków na świecie. Niestety samodzielne dopięcie wszystkich formalności nie jest proste, dlatego wiele osób decyduje się na pomoc pośredników. Polski importer z Chin pomoże w wielu kwestiach, ale czy ostateczna cena zakupionego towaru nie będzie wtedy zbyt wysoka?

Jak wybrać odpowiedniego importera z Chin?

Na rynku znaleźć można wiele firm, które oferują pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z zakupem towaru w Chinach. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest znalezienie firmy, która przeprowadzi cały proces od A do Z za nas. Na czym będzie to polegało? My zgłaszamy zapotrzebowanie na dany produkt, a importer przedstawia nam najkorzystniejsze oferty oraz załatwia wszelkie formalności.

Ważne, by firma taka była w stanie przygotować spotkanie z producentem czy np. pomóc nam w ewentualnym założeniu działalności w Chinach, jeśli w którymś momencie zaszłaby taka potrzeba. Sprawa nie jest prosta, ale na naszym rynku znaleźć można importerów, którzy bez większych problemów załatwią wszelkie formalności.

Obowiązki importera z Chin

Tak naprawdę wszystko zależy od konkretnej firmy. Bez wątpienia dobry importer z Chin powinien zadbać o wszelkie dokumenty potrzebne do odprawienia przesyłki na granicy. Bardzo ważne, by sprowadzane przedmioty posiadały certyfikaty CE, bo bez nich nie będzie możliwości wprowadzenia ich nie tylko na rynek polski, ale także europejski. Do zakresu obowiązków importera zaliczyć można również przygotowanie odprawy celnej. Wszelkie formalności powinny być po stronie firmy, z którą nawiązujemy współpracę, a nam pozostanie wykonać przelew podatkowy i celny, bo cała reszta powinna zostać w rękach importera.

Pamiętajmy, że obowiązkiem importera powinno być nie tylko umożliwienie nawiązania kontaktu z producentem, ale także dokładne jego sprawdzenie. Wykorzystując chińskie bazy, importer może dokładnie sprawdzić status danego producenta, jego wypłacalność czy posiadane licencje. To także możliwość sprawdzenia udziałowców oraz firm powiązanych z danym podmiotem, a wszystko po to, by import towarów nie okazał się jedną z największych porażek naszego życia.

W przypadku dużych zleceń, do zadań importera zalicza się także przeprowadzenie audytu fabryki w Chinach. To skomplikowany proces wymagający posiadana odpowiednich zasobów i nie każda firma działająca w Polsce będzie w stanie to zaoferować. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, warto przed rozpoczęciem współpracy przeprowadzić taki audyt, który pozwoli sprawdzić jak wygląda fabryka, kto w niej pracuje i co chyba najważniejsze, jakiej jakości towar schodzi z taśm produkcyjnych. Dopiero zaliczenie audytu sprawi, że będziemy mieć pewność, iż nawiązanie poważnych stosunków biznesowych z danym producentem ma sens i nie naraża nas na żadne niebezpieczeństwo.

Dobry importer z Chin to importer z odpowiednim doświadczeniem

Zanim zdecydujemy się na nawiązanie współpracy z konkretną firmą, powinniśmy dobrze sprawdzić, czy posiada ona odpowiednie doświadczenie pozwalające zadbać o wszelkie detale. Na rynku znaleźć można wiele początkujących firm, które dopiero na swoich klientach uczą się praktycznych aspektów importu z Chin. Takie podejście sprawia, że ich klienci nie są zadowoleni.

Warto więc przed podpisaniem umowy dogadać wszelkie szczegóły i upewnić się, że wszystkie formalności zostaną załatwione za nas. Jeśli dana firma oferuje kompleksowe usługi, a dodatkowo posiada odpowiednie doświadczenie import z Chin pośrednik sprawi, że cały proces przebiegnie bez większych zakłóceń, a my będziemy mogli cieszyć się bardzo dobrą ceną i wysoką jakością sprowadzanych z Państwa Środka towarów.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?