Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Meble do garderoby – na to warto postawić?

Zakupy Data publikacji - 1 września 2021 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
meble do garderoby

Garderoba to pomieszczenie do niedawna nieodwonienie kojarzące się z wysokim statusem społecznym i prestiżem zarezerwowane jedynie dla dużych domów jednorodzinnych. W chwili obecnej pomieszczenie to coraz częściej pojawia się w nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym z uwagi na swoje niepodważalne walory użytkowe.

Meble do garderoby

Aby garderoba była pomieszczeniem funkcjonalnym powinno się starannie wybrać umieszczane w niej meble wykorzystując optymalnie dostępną przestrzeń. Meble powinny umożliwiać dobrą organizację przechowywania nie tylko ubrań ale i dodatków, w tym butów czy innych akcesoriów takich jak na przykład szaliki, nakrycia głowy czy rękawiczki. Dość powszechnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich pomieszczeń jest zakup mebli wykonywanych na wymiar zgodnie z konkretnymi oczekiwaniami klienta.

Przeszklone szuflady i gabloty

Przeszklone szuflady i gabloty są zarezerwowane przede wszystkim dla bardziej zamożnych klientów dysponujących dużymi pomieszczeniami wykorzystywanymi w celu przechowywania ubrań i akcesoriów. Umieszczona w nich biżuteria oraz zegarki prezentuje się niezwykle efektownie.

Szafy i półki na ubrania

Ilość szafek i półek na ubrania decyduje o funkcjonalności każdej garderoby. Meble te mogą mieć różną wielkość i przeznaczenie oraz cechować się brakiem lub obecnością frontów. W przypadku zabudowy prowadzonej aż do sufitu pomieszczenia użytecznym rozwiązaniem są ruchome i opuszczane wieszaki umożliwiające łatwy dostęp z poziomu podłogi do nawet wysoko zawieszonych ubrań.

Komody na ubrania

W każdej garderobie bardzo pożądana jest komoda z szufladami. Umożliwia ona przechowywanie drobnych elementów odzieży jak choćby bielizny.

Meble do garderoby dla mężczyzny

Szafy i półki zazwyczaj przypisane są odpowiednim domownikom. W przypadku panów konieczna jest szafa na swetry i koszulki oraz wiszący drążek umożliwiający zawieszenie na wieszakach koszul, marynarek oraz spodni. Szuflady szaf zazwyczaj służą do przechowywania bielizny i skarpetek, natomiast dolne półki – butów.

Meble do garderoby dla kobiety

Kobiety zazwyczaj posiadają nie tylko więcej ubrań ale również dodatków. W garderobie powinna znaleźć się przestronna szafa na wiszące bluzki, sukienki i spódnice. Dobrym rozwiązaniem jest rozdzielenie odzieży noszonej na co dzień, od tej przeznaczonej na specjalne okazje oraz podział na strefy. Osobna szafa z półkami powinna zostać przeznaczona na przechowywanie swetrów i koszulek oraz spodni, butów czy torebek.

Toaletka

Toaletka jest meblem niezwykle pożądanym przez kobiety. Umożliwia ona przechowywanie kosmetyków a wyposażona w lustro i dobre oświetlenie stanowi idealne miejsce do wykonania makijażu. Oczywiście nie we wszystkich pomieszczeniach będzie możliwość jej umieszczenia jednak warto tak zagospodarować przestrzeń aby posiadać ten pełen uroku mebel.

Fotel lub krzesło

W przypadku toaletki krzesło jest meblem niezbędnym. Jednakże warto je umieścić w garderobie nawet w sytuacji jej braku. Fotel lub krzesło umożliwi wygodne zakładanie elementów odzieży, takich jak choćby skarpetki.

Lustro

Duże lustro jest elementem wyposażenia garderoby dzięki któremu możliwa będzie ocena przygotowanej stylizacji.

Sprzęgło a komfort jazdy

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?