Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Jak wybrać eleganckie dekoracje okien?

Zakupy Data publikacji - 22 sierpnia 2021 Autor - Redakcja wyposazenie-domu.pl
dekoracje okien


Delikatne firany, nowoczesne rolety czy zasłony, które ochronią pokój nie tylko przed słońcem, ale również przed hałasem z zewnątrz? Sposobów na dekoracje okien jest bardzo wiele. Trzeba jedynie zastanowić się, jak wybrać dekorację, która będzie nie tylko elegancka, ale również praktyczna.

Tradycyjnie i z klasą

Firany to dekoracje okien, które stosowały nasze babcie. Nie znaczy to, że już wyszły one z użycia. Dobrze dobrane do wnętrza nadal są gustowną ozdobą.

W pokojach, które nie są duże, sprawdzą się firany z delikatnych materiałów. Tiul jest materiałem, który wpuszcza do salonu dużo światła. Dużą zaletą tego materiału jest szeroka gama kolorystyczna, która pozwala na dopasowanie koloru do każdego pokoju.

Woal jest jedną z ciekawszych propozycji. Jest to miękka, lejąca się tkanina, która idealnie układa się na oknach. Charakteryzuje się małą przejrzystością więc świetnie sprawdzi się w mieszkaniach mocno nasłonecznionych.

Zasłony

Nie w każdym mieszkaniu sprawdzają się firany. Panie domu, które lubią tradycyjne podejście do dekoracji okien, powinny zwrócić uwagę na zasłony.

Zasłony dekoracyjne nie muszą być w jednolitym kolorze. Od pewnego czasu bardzo modne są zasłony z dużymi, wyrazistymi wzorami. Motywy florystyczne, figury geometryczne czy wzory orientalne będą niebanalną ozdobą pokoju.

Warto pamiętać, że takie dekoracje okna są bardzo charakterystyczne. Nie potrzebują sąsiedztwa innych wzorów. Pozostałe tekstylia powinny być w jednolitym kolorze. Warto jednak wprowadzić drobne elementy wystroju z tym samym wzorem. Poduszki dekoracyjne czy obrus na stół będą wyglądały bardzo elegancko.

Zasłony mogą być również w jednolitym kolorze. Takie zasłony idealnie będą pasowały do pokoju dziennego w klasycznym stylu, nowoczesnego czy skandynawskiego. Do dużego pokoju warto wybrać zasłony w ciemnym, mocnym kolorze. Pokój, który jest urządzony na zasadzie kontrastu będzie bardzo interesujący.

Zasłony w jasnych kolorach sprawdzą się w salonach skandynawskich czy klasycznych. Idealne będą do mniejszych pokoi. Ciemny kolor mógłby być przytłaczający.

Rolety czy żaluzje?

Rolety to dekoracje okien, które od kilku lat są wyjątkowo popularne. Nie ma się czemu dziwić! Są eleganckie i funkcjonalne. Decydując się na rolety dzień-noc można wpuścić do mieszkania dowolną ilość światła. Warto pamiętać, że szyjąc rolety na zamówienie, możemy dobrać kolor, który będzie idealnie pasował do wnętrza.

Rolety to świetne rozwiązanie do pokoi, gdzie okna nie są duże. Dopasowane rolety kończą się na wysokości parapetu. Dzięki temu nie zmniejszają optycznie przestrzeni. Dodatkowo pod oknem zostaje wolna przestrzeń, która można wykorzystać na półki czy szafki. Ma to bardzo duże znaczenie w małych mieszkaniach.

W przeszłości żaluzje były w każdym mieszkaniu. Później na wiele lat zrezygnowaliśmy z tej dekoracji okien. Jednak dziś żaluzje znowu świecą triumfy. Po latach wróciły na salony, w nowym, lepszym wydaniu.

Żaluzje bambusowe to idealny wybór do mieszkań, których właściciele cenią naturalne materiały. Wertykale, czyli żaluzje pionowe, sprawdzą się w przestronnych salonach z dużymi drzwiami balkonowymi.

Awaryjne zasilacze

Redakcja wyposazenie-domu.pl

Specjalizujemy się w budownictwie, domach, multimediach, nieruchomościach, ogrodach i zakupach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?